Bulunduğunuz Sayfa: Anasayfa » Haberler » SGK KAYDI YAPTIRMAYAN İŞ YERLERİNE SU YOK!

Sponsorlu Bağlantılar

elektrikKAYIT DIŞI İŞLETMELERE SAVAŞ

Kaçak işletmeler gittikçe köşeye sıkışıyor. Maliye Bakanlığı tarafından hazırlanan, vergi kaydı olmayan işyerlerine elektrik su aboneliği verilmemesine yönelik uygulamanın kapsamı genişletiliyor. Sosyal Güvenlik Kurumu aynı düzenlemenin SGK kayıtları içinde yapılmasını istedi. Bu uygulama işyerlerinin yanında şuanda konutlar içinde Deprem Sigortası zorunluluğu kapsamında uygulanmakta. Tüm bu uygulamaları örnek alan SGK harekete geçti.

Maliye Bakanlığı’na konuyla alakalı talepte bulunan SGK aynı uygulamaya dahil olmak istedi. Düzenleme yürürlüğe girdikten sonraki dönemde işletmeler Maliye Bakanlığı ve SGK’ya bildirimde bulunmadan elektrik ve su aboneliği açtıramayacak. SGK, kayıtları SSK bildirimleri ile karşılaştıracak. Su ve elektrik aboneliği olduğu taktirde SGK kaydı olmayan işyerlerine denetim elemanı gönderilecek. Böylece binlerce işletme kayıt altına alınmış olacak.

Bir önceki yazımız olan RAPOR PARASI NEREDEN ALINIYOR? başlıklı makalemizde rapor parası ve rapor parası nereden alınır hakkında bilgiler verilmektedir.

Sponsorlu Bağlantılar

Sponsorlu Bağlantılar

Sorularınızı Buradan Sorabilirsiniz:

*