Bulunduğunuz Sayfa: Anasayfa » SGK » Sgk rapor parası nasıl hesaplanır ?

Sponsorlu Bağlantılar

8db0d6fa-55b2-4215-94c3-8cce621c02cc Sgk rapor parası nasıl hesaplanır ?

 

Örnek vermemiz gerekir rapor hesaplama işlemi,  on kadar rapor almış iseniz ve aylık üç bin Türk lirası bir ücret ile çalışıyorsanız ve o ay otuz gün çekiyor ise üç bin Türk lirasını gün sayısına bölersek, günlük ücretiniz  yüz Türk lirasına denk gelmekte.  Günlük olan ücretinizi ikiye bölmemiz gerekmekte, ikiye böldüğümüzde ortaya çıkan ücret 50 Türk lirası. Raporunuzun 10 günlük olduğunu varsayarsak 50 x 10 = 500 Türk lirası yani, on günlük rapor için yaklaşık olarak 500 Türk lirası kadar bir ücret alabilirsiniz.

Tabi bu ücretlendirme yatarak ve ayakta geçirdiğiniz tedaviler, hastalığın nedenleri veya ağırlığı daha önceleri kaç ay çalışmış olduğunuz, ikramiyeleriniz, sgk nın belirlediği en fazla ödeme tutarı veya sgk ya getirilen yeni kurallar gibi bir çok nedenden dolayı artıp azalabilmektedir. Eğer bu konularda bilgi sahibi iseniz, yorum bölümünden uzmanlarımıza detaylı bir şekilde açıklama yaparak soru sorabilirsiniz. Sorularınız en kısa sürede uzmanlarımız taralıdan yanıtlanacaktır. Tabi ki en net bilgiyi ise size sosyal güvenlik kurumu çalışanları aktarabilecektir.

Ayrıca bu ücreti alabilmeniz için öncesinde eksiksizlik olarak 3 ay yani 90 gün kadar prim ödemesi yapmış olmanız gerekmektedir. Eğer ssk prim sayınız hakkında bilginiz bulunmuyorsa sitemizde bulunan ssk hizmet dökümü, sgk hizmet dökümü veya ssk gün sayısı sorgulama araçlarımızı kullanarak gerekli bilgileri edinebilirsiniz.

 

Bir önceki yazımız olan GENEL SAĞLIK SİGORTASI | GSS başlıklı makalemizde erkek GSS, gelir tesiti ve genel sağlık sigortası hakkında bilgiler verilmektedir.

Sponsorlu Bağlantılar

Sponsorlu Bağlantılar

Sorularınızı Buradan Sorabilirsiniz:

*

2 Soru Cevaplanmış

  1. sevcan dedi ki:

    ben kastamonuda oturuyorum dogum iznındeyım 20 gunluk rapor param var kastamonuyu arıyorum bızden cıktı ankarada bekler dıyo acaba param ne zaman yatar yada oraya nasıl ulasabılırım cunku acıl paraya ıhtıyacım var

  2. onur şahan dedi ki:

    ben nısan ayından 26 gun raporluyum son üç aylık kazancım sgk da görülen 4000 lira ,ayakta tedavı olyorum hastalıktan dolayı
    ne kadar bı para alacagım