Bulunduğunuz Sayfa: Anasayfa » SGK » SGK SİGORTASIZ ÇALIŞTIRMA ŞİKÂYET

Sponsorlu Bağlantılar

sgk_logo-300x158SGK Şikâyet

Eğer çalıştığınız iş yerinizde sigortasız çalıştırılıyorsanız, bunu hemen ilgili mercilere bildirerek şikayetinizi gerçekleştirebilirsiniz. Sigortasız çalıştırma şikayeti için birkaç yol bulunmaktadır. Bunlardan ilki ALO 170 tir. ALO 170 SGK  şikayet hattıdır. Bu hatta ulaşarak sigortasız çalıştırıldığınız hakkında şikayette bulunabilirsiniz. Şikayetiniz burada hemen işleme alınacaktır ve mağduriyetiniz giderilecektir.  Bu konuyla alakalı diğer bir yol ise kuruma dilekçe vermektir. Bağlı bulunduğunuz SGK Müdürlüğüne giderek şikayetiniz ile ilgili bir dilekçe oluşturarak bu dilekçeyi yetkililere verebilirsiniz. Dilekçeniz işleme alındıktan sonra müfettişler gerekli incelemeleri yapacak ve mağduriyetinizi giderecektir. Sigortasız çalıştırıldığınız ile ilgili bulunacağınız şikayeti kuruma ulaştırmanın son yolu ise internet üzerinden şikayet formu oluşturmaktır. Bu form ile birlikte şikayetinizi kuruma çok rahat bir şekilde ulaştırabilirsiniz. SSK Gün Sorgulama ekibi olarak bu SGK şikayet formunun bağlantı adresini size aşağıda vermiş bulunmaktayız. Formu oluştururken başvuru şeklinizi şikayet olarak seçmeyi unutmayınız. Bağlantıya tıklayarak şikayet formunuzu hemen oluşturabilirsiniz.

SGK ŞİKAYET FORMU: LÜTFEN TIKLAYINIZ!

Bir önceki yazımız olan GENEL SAĞLIK SİGORTASI | GSS başlıklı makalemizde erkek GSS, gelir tesiti ve genel sağlık sigortası hakkında bilgiler verilmektedir.

Sponsorlu Bağlantılar

Sponsorlu Bağlantılar

Sorularınızı Buradan Sorabilirsiniz:

*

5 Soru Cevaplanmış

 1. nurhayan küçük dedi ki:

  19 temmuz 2012 de eskişehir kent park adakafe restoratta iş başladım o günden beri sigortamı başlatmadılar ne yapabilirim kaç kez sordum başlattık dediler ssk aya gidip sordum yok ne yapabilirim hakkımı nasıl arayabilirim saygılarımla

  • Aykut Otu dedi ki:

   Lutfen biran önce konuda belirtmiş olduğumuz telefon hattını arayarak şikayetinizi dile getiriniz. İlgili müfettişler konuyla alakalı çalısmalarına şikayet sonrası en kısa sürede baslayacaklardir.

 2. osman aşıcı dedi ki:

  6 ay bir fiil çiflikte çalıştım sigortamı yapmadılar nereye şikayet ederim ve sonuç ne olur bilgi sahibi olmak istiyorum

  • Aykut Otu dedi ki:

   Lütfen yazıda verdiğimiz şikayet hattını arayarak biran önce şikayetinizi belirtiniz. Kısa sürede çözüm bulunacaktır.

 3. Vahit Akay dedi ki:

  2,5 sene 1.000 tl net maaş ile çalıştığım işyerim sigorta primlerimi asgari ücretten yatırdı. Ve fazla mesailerimi sigortaya bildirmemiştir. Alo170 bu konu ile ilgili de yardımcı olurmu arasam ???