Bulunduğunuz Sayfa: Anasayfa » Genel Sağlık Sigortası » SGK’DAN GSS AÇIKLAMASI

Sponsorlu Bağlantılar

lisans ve doktora gssYÜKSEK LİSANS VE DOKTORA ÖĞRENCİLERİ İÇİN GSS AÇIKLAMASI

SGK dan yapılan açıklamaya göre 18 yaşını doldurmamış çocuklar, 20 yaşın altında lise ve dengi okullarda okuyan öğrenciler ve 25 yaşının altında olan yükseköğretim öğrencileri kendilerine bakmakla yükümlü olan kişilerin sosyal güvencelerinden yararlanabilecekler. Bu bağlamda doktora ve yüksek lisans öğrencileri 25 yaşını geçmeleri durumunda GSS dışına çıkmış oluyorlar. Bu kişilerin 25 yaşını doldurmaları durumunda vakit kaybetmeden gelir testi yaptırmaları gerekmektedir. Gelir testi ile birlikte ortaya çıkacak prim bedelini ödeyerek GSS kapsamına girebileceklerdir. Gelir testi yaptırmamaları durumunda bu kişilerin yaptırım göreceklerini unutmamak gerekiyor. Bu yüzden 25 yaşını geçen doktora ve yüksek lisans öğrencileri GSS kapsamında yaptıracakları gelir testine gerekli hassasiyeti göstermeliler.

Bir önceki yazımız olan KREŞ YARDIMI başlıklı makalemizde devletten kreş yardımı, kreş yardımı ve kreş yardımı şartları hakkında bilgiler verilmektedir.

Sponsorlu Bağlantılar

Sponsorlu Bağlantılar

Sorularınızı Buradan Sorabilirsiniz:

*

2 Soru Cevaplanmış

  1. Enes Tazegül dedi ki:

    Merhabalar,18 yaşını doldurmuş birisi için ve genel saglık sigortasından yaralanmak isteniyor(gelir testi yaptırmaksızın), sgk ya başvuru dilekçesi nasıl olmalıdır.çok teşekkür ederim,

    • Aykut Otu dedi ki:

      Öncelikle geir testi yaptırması gerekmektedir. SGK müdürlüğünüze giderseniz oradaki memurlar size yardımcı olacaklardır.