Bulunduğunuz Sayfa: Anasayfa » Haberler » SGK’DAN İTİRAF…

Sponsorlu Bağlantılar

sgk sorgulamaSGK: GEÇMİŞ YILLARDA YAPILMIŞ HATALAR BULUNMAKTA

SGK Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Sağlam önemli açıklamalarda bulundu. Sağlam, sosyal güvenliğin bir ülkenin kaderi olduğunun altını çizerek, “Fakat maalesef geçmiş yıllarda sosyal güvenlik iyi yönetilmedi “ dedi.

Sosyal Güvenlik Reformu’nun Yansımaları ve Sosyal Güvenlikte Teşkil Uygulamaları Genel Değerlendirme Toplantısı” Ramada Otel’de yapıldı. Toplantıda konuşan Mehmet Ali Sağlam, Geçmiş yıllarda uygulanan erken emeklilik sisteminin Türkiye’ye maliyetinin 800 milyar lira olduğunu belirtti. Bu şekilde devam edilmesi halinde 2020’den itibaren sosyal güvenliğin yönetilemez hale geleceğini söyleyen Sağlam, yapılan reformlar ile bunun önüne geçildiğini ifade etti.

Dünyada en erken emeklilik yaşının Türkiye’de bulunduğu belirten Sağlam, dünyanın en geri kalmış ülkelerinde bile emeklilik yaşının 65 olduğunu kaydetti. Bir sistemin sürdürülebilir olması için dört çalışanın bir emekliye bakması gerektiğine dikkat çeken Sağlam, Türkiye’de bu oranın 1,89 olduğunu belirtti. Sağlam yapılan reformlar ile bunun 3 e çıkarılacağını söyledi.

 

Bir önceki yazımız olan RAPOR PARASI NEREDEN ALINIYOR? başlıklı makalemizde rapor parası ve rapor parası nereden alınır hakkında bilgiler verilmektedir.

Sponsorlu Bağlantılar

Sponsorlu Bağlantılar

Sorularınızı Buradan Sorabilirsiniz:

*