Bulunduğunuz Sayfa: Anasayfa » SGK » ŞİFRE ZORUNLULUĞU KALKTI!

Sponsorlu Bağlantılar

SGK logoSosyal Güvenlik Kurumu Şifreden Vazgeçti

Büyük bir yanlıştan geri dönen Sgk’nin yaptığı yanlışlardan bir tanesi de iş verinin ne kadar sigorta yaptığını göremez haldeydi iş al kişi. Şimdi ise artık TC kimlik numarasını girip alabilecekleri platform hazırladıklarını bildirmektedir. 15 Aralıktan itibaren geçecek olan yeni düzenleme sayesinde kolaylık sağlanacaktır.www.turkiye.gov.tr adresine taşındığını da bildirmek isteriz.

Baba, Aile Numarası istenecek

Kurum Başkanlığınca yapılan açıklamalar sonucunda bazı sorgulama hizmetleri internet üzerinden yapılması doğru olabileceği sonucuna varılmıştır. Bu netice itibariyle  www.sgk.gov.tr yeniden sorgulama hizmeti verileceğini bildirmek istiyoruz. Yeni uygulamalara geçileceğini belirten SGK genel müdürlüğünden daha fazla hizmet sloganı duyabiliyoruz.

Yoğunluk Önlenecek ve Kayıt Dışı ile Mücadele edilecektir.

Kurum içerisinde yapılan açıklamalara göre ayrıca bu düzenleme kayıt dışı olanlarla mücadeleyi arttırdığını göstermektedir. Bunun yanı sıra bu başvurularda artık SGK Genel Müdürlükleri yoğun verileri artık kalkacak duruma gelmiştir. Sizde gerçekten hizmet almak ve sıra beklemek istemiyorsanız hemen internet sitesinden

Bir önceki yazımız olan GENEL SAĞLIK SİGORTASI | GSS başlıklı makalemizde erkek GSS, gelir tesiti ve genel sağlık sigortası hakkında bilgiler verilmektedir.

Sponsorlu Bağlantılar

Sponsorlu Bağlantılar

Sorularınızı Buradan Sorabilirsiniz:

*

2 Soru Cevaplanmış

  1. nevzat sinmez dedi ki:

    kaç aylık sigorta oldu bunu öğrenmek istiyorum