Bulunduğunuz Sayfa: Anasayfa » E-Devlet » SRC Belgesi Sorgulama

Sponsorlu Bağlantılar

src-kursu-yeterlilik-belgesi-bSRC Belgesi Sorgulama

Src belgesi mesleki yeterlilik belgeleri için yapılan başvurular ile kimlik almayı kazananlar listesi ile sorgulanmaktadır. Bildiğiniz üzere mesleki yeterlilik belgesi için ücret yatırmanız gerekmektedir. Sorgu ekranında bu ödeyeceğiniz ücret gözükmektedir fakat gerekmez ise kurum ile iletişime geçmeniz gerekiyor. Belirtilen ücreti yatırmak istiyor iseniz herhangi bir Vakıflar Bankası Şubesine başvurup Mesleki yeterlilik belgesi nin ücretini ödeyeceğinizi belirtmeniz ve üzerinde T.C kimlik numarası bulunan kimliğinizi vermeniz yeterli olacaktır.

Ayrıca dekontun üzerine T.C kimlik numaralarınızı yazdırmanız gerekmektedir. Bunun haricinde tahsilatlar kesinlikle kredi kartı, hesaba, havale, internet v.s gibi yöntemler ile yatırılmamaktadır. Sadece VakıfBank vezneleri üzerinden
yatırabilir. Ayrıca belgenizi sorguladığınızda altında Posta Barkodu şeklinde bir ibare bulunacaktır. Bu barkod ile ptt.gov.tr adresine girerek belgenizin posta durumunu kontrol edebilir ve bilgi alabilirsiniz. Tahmin ettiğiniz gibi artık birçok işlem e-devlet üzerinden yapılmaktadır. Src belgesi sorgulama işlemlerinizi de artık e-devlet üzerinden yapabilirsiniz.

E-devletin resmi sitesi olan e-devlet.gov.tr adresine girerek tc kimlik, e-devlet şifreniz ile giriş yaptıktan sonra sol taraftaki menüler üzerinden sunulan hizmetler bölümüne tıklıyor daha sonra ise Ulaştırma Bakanlığı bölümünden mesleki
yeterlilik işlemleri bölümüne giriyoruz. Bulanan bölüm üzerinden istenilen bilgileri ( Nufus cüzdanı seri no, nüfus cüzdanız seri ve tc kimlik numarası) giriyoruz ve sorgulama işlemini başlatıyoruz.

Bir önceki yazımız olan SSK SİGORTA SORGULAMA'NIN YENİ ADRESİ başlıklı makalemizde sigiorta sorgulama, ssk sigorta sorgulama ve ssk sorgulama hakkında bilgiler verilmektedir.

Sponsorlu Bağlantılar

Sponsorlu Bağlantılar

Sorularınızı Buradan Sorabilirsiniz:

*

2 Soru Cevaplanmış

  1. sinan dedi ki:

    Surucu belgesi nereden ala bilirim

  2. ali sevinç dedi ki:

    SRC belgem kayıtlımı