Bulunduğunuz Sayfa: Anasayfa » Çalışan Sigortalılar, SGK » Ssk İstirahat Parası

Sponsorlu Bağlantılar

rapor-sorgulamaSsk İstirahat Parası

ssk istirahat parası nedir nasıl alınır ? bu konuda aşağıdaki makalemizde gerekli açıklamaları bulabilirsiniz
Ssk istirahat
paranızı her hangi bir hastalık veya benzeri durumdan dolayı rahatsızlandığınızda iş görmezlik raporu aldığınız takdirde alabilirsiniz. Ssk istirahat parası alabilmek için en az 3 gün istirahatlı olmak gerekmektedir. Bunun altında kalan  istirahatleri iş vereninizden alırsınız.  Örnek vermemiz gerekir ise ssk istirahat parasını en çok merak eden ve bilgi almak isteyen okuyucularımız, hamile adaylarıdır. Bu yazımızı bir nevi onlar için yazmış sayılabiliriz.  Örneğin bir anne adayı iseniz ve ssk istirahat parası almak istiyorsanız, mutlaka rapor almanız gerekmektedir.

Rapor almak zorunludur, son reformdan sonra anayasaya yeni eklenen maddelerce sigortalı bir hamile bayanın veya hamile kalan bayanın iş göremez duruma gelmeleri halinde istirahat istiyorlarsa  iş görmezlik ödeneği hakları bulunmaktadır.  İş görmezlik diğer bir değişle ssk istirahat parasını istirahatinizin başladığı 3.günden itibaren,  doğum yapan bayanlarda ise ilk günden itibaren alabilirsiniz.

Bu istirahat raporlarının SGK ile sözleşmesi bulunan kamu veya özel hastanede çalışan doktorlardan alınmış  iş görmezlik, istirahat raporu olması zorunludur. Eğer aldığınız hastane veya doktorun SGK ile sözleşmesi buılunmuyor ise  bu raporu SGK sözleşmesi bulunan bir hastaneden onaylatmanız gerekmektedir. Eğer raporunuz 10 gün ün altında ise sgk anlaşmalı doktora, eğer raporunuz 10 günün üzerinde ise sgk anlaşmalı bir hastanenin sağlık kuruluna onaylatmanız gerekiyor.

Bir önceki yazımız olan Fazla mesai ücreti nasıl alınır ? başlıklı makalemizde Fazla mesai ücreti nasıl alınır, fazla mesai ücretimi alamadım ve ssk hakkında bilgiler verilmektedir.

Son Yapılan Aramalar:

 • istirahat paras sorgulama
 • istirahat paras
 • ssk istirahat parası
 • sgk istirahat parası sorgulama
 • istirahat parası
 • SGK İSTİRAHAT PARASI
 • sgk istirahat
 • istiratparası
 • sigata istarst sorguluma psrası
 • rapor parası yatırıldımı

Sponsorlu BağlantılarSponsorlu Bağlantılar

Sorularınızı Buradan Sorabilirsiniz:

*

14 Soru Cevaplanmış

 1. bülent diyor ki:

  istirahat ücreti nekadar zamanda yatıyor bilgi verirmisiniz

  • güney diyor ki:

   muhasebe tarafından bıldırılıp ınternetten yayınlandıktan sonra15 gun gecınce zıraat bankasından cekebılırsın

 2. süleyman karataş diyor ki:

  ssk rapor parası yatırıldımı

 3. mustafa türk diyor ki:

  1984 yılında sigortalı oldum. 1989 yılında askere gittim, geldim. Askerden önce sigortalıydım askerlik borçlanması yapmama gerek var mı ? ne zaman ve kaç yasında emekli olabilirim?