Bulunduğunuz Sayfa: Anasayfa » SGK, SGK Sorgulama » SSk SGK Evrak Takip

Sponsorlu Bağlantılar

evrak-takip-ssk-sgkSGK Evrak Takip

SGK (Sosyal Güvenlik Kurumu) çalışmaya devam eden her işçinin arkasında olan bir devlet kurumudur. Sosyal Güvenlik Kurumu üzerinden işlem yapmak, belge talebinden bulunmak vb. işlemlerde eğer yazılı talep de bulunduysanız, sizlere sgk evrak takip verilmiş veya verilecektir.
Eğer Sosyal Güvenlik Kurumu Evrak Takip numaranızı ve evrak takibi tarihini doğru bir şekilde biliyor iseniz bu bilgileri kullanarak evrakınızın son durumunu, hangi işlemlerden geçtiği vb. bilgileri edinebilirsiniz. Peki, yukarıda belirttiğimiz tüm bilgileri eksik biliyor ve sgk evrak takibi yapmak istiyor fakat nasıl yapacağınızı bilmiyorsunuz. Öyle ise yazımızı okumaya devam ederek detaylı bilgiyi edinebilirsiniz. Evrak takibi gibi bir çok işlem artık sanal ( internet ) ortamına taşınmış durumda.

Dünyada gelişen teknoloji ye devlet kurumlarının da ayak uydurmak istemesi ile hayatımızda bir çok işlem kolay bir hal almış, devlet kurumlarındaki o zahmetli kuyruklar ve memurların sert tepkileri
artık bizler için azalmış durumda. SGK evrak takibi işlemleri için dilerseniz e-devlet sistemini kullanabilirsiniz tabi ki e-devlet sistemini kullanabilmek için PTT den alınmış bir e-devlet şifrenizin bulunması gerekmekte. Eğer e-devlet şifreniz bulunuyor ise www.e-devlet.gov.tr adresine girerek bu işlemlerinizi yapabilirsiniz. Eğer e-devlet şifreniz bulunmuyor ise http://www.sgk.gov.tr/wps/portal/tr/e_sgk/evrak_takip/ adresine girerek kuruma verdiğiniz tüm evrakların takibinin ve hangi aşamada olduklarını kontrol edebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Ssk Sgk Yeni İşe Giriş başlıklı makalemizde SGK, sgk başlangıç sorgulama ve sgk ssk işe giriş bildirgesi hakkında bilgiler verilmektedir.

Sponsorlu Bağlantılar

Sponsorlu Bağlantılar

Sorularınızı Buradan Sorabilirsiniz:

*

1 Yorum

  1. Münevver Akyalçın dedi ki:

    08.04.2013 tarihli giriş dilekçemin işlem üzerinden işlemimim yapılıp yapılmadığı.