Bulunduğunuz Sayfa: Anasayfa » Genel, SGK » SSK (SGK) Yurtdışı Borçlanması

Sponsorlu Bağlantılar

Yurtdışı Borçlanması

Yurtdışı Borçlanması

Ülkemizin dışında çalışan ya da bazı sebeplerden dolayı gurbete giden vatandaşlarda yurtdışı borçlanma konusundan faydalanarak emeklilik süresini de kısaltabilmektedirler. Bu konuda hizmet süresinin ve gün sayısının da önemi ortaya çıkabilmektedir.

Yurtdışı borçlanması SSK konusunda emekli olmak isteyen bireylerin de faydalandığı konular arasında yer almaktadır. Bunlara örnek olarak ise belirli bir yaşa gelen bir vatandaş yurt dışına giderek çalışmaya başladığında ise buradaki hizmet süresini de emeklilik için hesap içine dâhil edebilmektedir. Bunlar ile beraber ise vatandaşlar SGK yurtdışı borçlanması için başvurabilmekte ve aynı zamanda da normal hizmet süresini de tamamladıkları takdir de emekli olabilmektedirler.

SSK (SGK) Yurtdışı Borçlanması konusu da ülkemizde binlerce kişinin de tercih ettiği emeklilik konusundan faydalandığı hususlar arasında da yer almaktadır. Yurtdışı borçlanma konusundan faydalanmak için ise yapılması gereken bazı işlemler bulunmaktadır. Bunun içi ise öncelik ile içinde yaşadığınız ülkemizin başkonsolosluğuna giderek bir başvurusu yapmanız gerekmektedir. Aynı zamanda ise bu başvuru esnasın da ihtiyacınız olan bazı belgelerde bulunmaktadır. Bu belgelere örnek olarak ise nüfus cüzdanı, pasaport ile beraber Türkiye’den son olarak alınmış olan maaşın bordrosu ve ilk sigorta kaydınız olarak sayabiliriz.Bahsettiğimiz belgeleri eksiksiz bir şekilde tamamlar ve başvurunuzu yaparsanız yurtdışı borçlanması konusundan da eksiksiz ve zahmetsiz bir şekilde de faydalanmanız mümkün olabiliyor.

Bir önceki yazımız olan SSK (SGK) İsteğe Bağlı Sigorta başlıklı makalemizde isteğe bağlı sigorta ve isteğe bağlı sigorta nedir hakkında bilgiler verilmektedir.

Son Yapılan Aramalar:

 • ssk yurtdışı borçlanma
 • ssk yurt dısı servısı
 • yurtdışı sigorta borçlanması
 • yurtdışı ssk hizmet dökümü
 • yurtdışı borçlanması önemi alır
 • yurtdışı borçlanması ile emekli olanlar sağlık hizmetlerinden faydalanabilirmi
 • yurtdışı borçlanma gün sayısı
 • yurtdışı borçlanma evrakları
 • yurt disi ssk borlanma hangi banka veriye para
 • yurt disi hizmetsorgulama

Sponsorlu BağlantılarSponsorlu Bağlantılar

Sorularınızı Buradan Sorabilirsiniz:

*

5 Soru Cevaplanmış

 1. İNTERNETTEKİ SGK HİZMET DÖKÜMÜNDE YURT DIŞINDAN TRANSFERLER GÖZÜKMÜYOR diyor ki:

  internetteki hizmet dökümün de yurt dışından transfer edilen günler gözükmüyor.Konuyla ilgili tüm evrakları Ankara yurt dışı servisine gönderdim Tarih 9.Eylül.2013…Halen bir cevap alamadım.SGK No.1601199410802 EMİN ÇARIKCI BURSA ..Bursa SGK da günlerimi saydırdım ve gözükmüyor..İyi çalışmalar…

 2. hakan KARADAĞ diyor ki:

  borcumu ogernmek istiyorm

 3. coskun Hür diyor ki:

  Turkiyede hiç çalismisligim yok 2006 senesinde borçlanma talebinde bulundum 9000is gùnü borç çikarildi 3.5 dolar üzerinden .27.07.1955 dogumluyum 5400 gün ödeyip 59yasinda emekli olabilecegim soylendi. (Sgk.tarafindan) benim sorum ayni sartlarda 60yasinda 3600 gün ödeyip emekli olabilirmiyim? Halen almanyada isçi olarak çalisiyorum saygilarimla.

 4. islam kaptan diyor ki:

  takip numaram : 20166858 yutrdışı borçlanmam ile ilgili bilgi istiyorum nasıl öğrenebilirim

 5. HÜSEYİN KAYA diyor ki:

  1965 yılından 6 gün çalışmışlığım gözüküyor emekli olabilirmiyim veya hiç olmazsa sağlıktan faydalanabilirmiyim cvp verirseniz sevinirim teşekkürler