Bulunduğunuz Sayfa: Anasayfa » Haberler » SSK ve BAĞ-KUR emeklisine Zam Geliyor

Sponsorlu Bağlantılar

Emekliler genelde maaşlarının düşük olduklarından şikâyet etmektedirler. Değişen günlük şartlar sonucunda maaşların yetmemesi yeni düzenlemeler yapma ihtiyacını doğuruyor. Emekli maaşlarının azlığından şikâyet eden emeklilerin istekleri dikkate alınarak maaşların artırılmasına karar verildi. Aynı zamanda bu yenilikler maaşların dengelenmesi amacını da içermektedir. Maaşların dengelenmesi amacıyla yapılan bu zamdan SSK ve BAĞ-KUR emeklileri faydalanabilecek
SSK ve BAĞ-KUR emeklilerin ne kadar zam alacağı belli oldu. SSK ve BAĞ-KUR emekliler yüzde 4 zam alacak. SSK ve BAĞ-KUR emeklileri daha önceden aldıkları maaşa oranla daha az veya daha fazla oranda zam alabilecekler.
SSK emeklilerine en az 75 lira zam varken BAĞ-KUR emeklilerine zam miktarları 30 ve 80 lira arasında değişmektedir.
İntibak zamları 2000 yılı öncesi emekliler için gerçekleşecek. Devlet emekli maaşlarını dengelemek amacıyla da çalışmalar yapmaktadır. İntibak zamları ile 2000 yılı öncesinde emekli olanlar eskisine göre daha fazla maaş alabilecekler ve diğer emekli maaşları arasında denge sağlanmış olacaktır.

Bir önceki yazımız olan RAPOR PARASI NEREDEN ALINIYOR? başlıklı makalemizde rapor parası ve rapor parası nereden alınır hakkında bilgiler verilmektedir.

Sponsorlu BağlantılarSponsorlu Bağlantılar

Sorularınızı Buradan Sorabilirsiniz:

*

1 Yorum

  1. dursun sirin diyor ki:

    bagkur borcumu ogrenmek istiyorum ne kadar oldugunu