Bulunduğunuz Sayfa: Anasayfa » Haberler » TAMAMLAYICI SAĞLIK SİGORTASI TÜRKİYE’DE!

Sponsorlu Bağlantılar

sgkTAMAMLAYICI SAĞLIK SİGORTASI

Almanya, Fransa ve Hollanda gibi ülkelerde uygulanan ve ülkemizde de uzun yıllardır beklenen tamamlayıcı sağlık sigortası SGK çatısı altındaki hastalar tarafından kullanılmaya başlanacak. Uygulama ile birlikte özel hastanelerde alınan fark ortadan kaldırılacak. Mapfre Sigorta ve Medical Park Hastaneler Grubu iş birliğinde uygulama Türkiye’de ilk kez uygulanmaya başlandı.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası uygulamasına başladıklarını söyleyen Samsun Medical Park Hastanesi genel müdürü Op. Dr. Hikmet çavuş, SGK çatısı altında bulunan hastaların Medical Park Hastanelerinde hiçbir ücret ödemeden tedavi görebileceklerini aktardı.

Peki SGK’lı hastalar Tamamlayıcı Sağlık Sigortası poliçelerini ne kadar bir ücretli ile temin edecekler? Kişiler bu poliçeleri özel sağlık sigortası fiyatlarının 3’te 1 i fiyatına alabilecekler. Fiyatlar İstanbul dışındaki illerde poliçeleri daha uygun fiyata alabilecekler.

Bir önceki yazımız olan RAPOR PARASI NEREDEN ALINIYOR? başlıklı makalemizde rapor parası ve rapor parası nereden alınır hakkında bilgiler verilmektedir.

Sponsorlu Bağlantılar

Sponsorlu Bağlantılar

Sorularınızı Buradan Sorabilirsiniz:

*

2 Soru Cevaplanmış

  1. gülten coşgun dedi ki:

    babam 40 yıl önce özel bir şirkette çalışıyorken iş kazası geçiriyor ve bu yüzden sol ayagını kısmen kullanamıyor ve çalıştıgı şirket babamın sakat ayagından dolayı malulen emekli yapıyr 3 ayda bir 1.500 euro maaş ödüyor babamı kaybettik annem dul maaşı alabilirmi annem 62 yaşında kimlere yada nereye başvurmalıyız lütfen yardımcı olunuz annem hakkı olanı alabilecekmi teşekkür ederim