Bulunduğunuz Sayfa: Anasayfa » Haberler » TARIM SİGORTASI

Sponsorlu Bağlantılar

 TarimSigortasi-Haber4 (2)TARIM SİGORTASI

 Tarım sigortası çiftçinin tarlasını, bağ ve bahçesi ile hayvanlarını güvence altına alan bir sigorta türüdür. Üstelik çiftçinin hayvanları ile tarlasını korumak amacı ile yaptırmış olduğu bu sigortanın % 50 devlet tarafından karşılanmaktadır. Bu sayede çiftçiye direkt destek sağlanmış ve ürünleri ile hayvanlarının da koruma altına alınması sağlanmış olmaktadır. Çiftçiye büyük yarar sağlayan bu sigorta, sigortalatmak istediğiniz hayvan ya da tarla ile seranıza göre değişiklik göstermektedir. Ancak tüm tarım sigortalarında devlet desteği bulunmaktadır.

 TARIM SİGORTASI’NIN YARARLARI

 Tarla ya da bahçeyi hortum, sel, fırtına ya da yangın gibi zararlı olaylardan korurken büyük ve küçükbaş hayvanları da her türlü doğal afetler ile beslenme sırasında ki zehirlenme ve kazalara karşı koruma altına almaktadır. Devlet destekli büyükbaş hayvan sigortası ile yine devlet destekli küçükbaş hayvan sigortası ve devlet destekli tarım sigortası çiftçinin çeşitli nedenler ile zarara uğrama tehlikesini ortadan kaldırmayı amaçlamaktadır. Prim ödemelerinin de yarısı (% 50 oranında) devlet tarafından desteklenmektedir.

 

 

Bir önceki yazımız olan RAPOR PARASI NEREDEN ALINIYOR? başlıklı makalemizde rapor parası ve rapor parası nereden alınır hakkında bilgiler verilmektedir.

Sponsorlu Bağlantılar

Sponsorlu Bağlantılar

Sorularınızı Buradan Sorabilirsiniz:

*

2 Soru Cevaplanmış

  1. kazım dedi ki:

    tarım sigortayı sorgulayamıyorum lüten sörgulamak için birşeyler açın (site) gibi

  2. asime eken dedi ki:

    ben kardesim icin soruyorum 1963 dogumlu 1985 sigorta girisi var bir aylik sonra calistigi yerler sigorta yapmamis 2008 de tarim cifci yapitrdik ayda 15 gun oduyor askerlik borclanmasinida yatirdik suan 1600 gunu olmus suan 50 yasinda acaba toplu odeme kanunu cikacakmi sanirim 3600 gunden emekli olabilirmi aydinlatisaniz sevinirim saygilarimla