Bulunduğunuz Sayfa: Anasayfa » E-Devlet » Tc kimlik no ile e-devlette işlemler nasıl yapılır ?

Sponsorlu Bağlantılar

e-devletTc kimlik no ile e-devlette işlemler nasıl yapılır ?

Öncelikle belirtmemiz gerekliki e-devlet, devletin   Türkiye Cumhuriyeti  vatandaşlarına herhangi bir kamu kuruluşuna giderek yapılan tüm işleri, internetten ortamı üzerinden güvenli ve kolay bir şekilde yapılmasını sağlayan bir elektronik devlet hizmetidir. Bu devlet hizmetlerinin içerisinde, devletin kamu kuruluşlarının verdiği bir çok hizmeti, vatandaşların internet üzerinden normal kamu kuruluş belgesinin aslı şeklinde alınmış gibi kullanılacak şekilde almasını sağlamaktadır.

Tc kimlik no ile e-devlette işlemle yapma;  Size  lazım olan en önemli gereksinim öncelikle internettin. İnternetiniz var ise tc kimlik no ile işlem yapmanız için öncelikle şifre almanız gerekli. Bu şifreleri PTT,elektronik imza sağlayan kurumlardan veya gsm operatörlerinden alabilirsiniz. Turkiye.gov.tr ye ilk  sizden Tc kimlik no ve e-Devlet şifresi istemekte. Size verilen bilgiler doğrultusunda bu kutuları doldurduktan sonra Gönder butonuna basarak sisteme girişinizi sağlayabilirsiniz.

Tc kimlik no ile e devletten işlem yapılması ve yapılan işlemler ;

E-devlet sistemi üzerinde yapılabilen işlemler ise ;  Şahsa ait bilgi doğruluğu, hangi sosyal güvenlik kuruma bağlı iseniz o kurumdan hizmet, kesinti,ödeme,tescil gibi bilgileri öğrenebilir,tapu sorgulayabilir, hisse oranlarını öğrenebilir, çocuklarınızın ders notuna kadar her bilgisini görebilir, çalışma bakanlığından çalışma izini alabilir, plaka sorgulayabilir, trafik cezası,taşıt bilgisi veya trafik ceza puanı bilgisi gibi işlemleri sorgulayabilirsiniz. Bunun haricinde hangi aile hekimine bağlı olduğunuzu, rapor parası ve rapor parası hesaplama işlemlerini öğrenebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan SSK SİGORTA SORGULAMA'NIN YENİ ADRESİ başlıklı makalemizde sigiorta sorgulama, ssk sigorta sorgulama ve ssk sorgulama hakkında bilgiler verilmektedir.

Sponsorlu Bağlantılar

Sponsorlu Bağlantılar

Sorularınızı Buradan Sorabilirsiniz:

*

1 Yorum

  1. REŞİT ÇINAR dedi ki:

    ssk da kaç günüm var