Bulunduğunuz Sayfa: Anasayfa » E-Devlet » TC kimlik numarası sorgulama

Sponsorlu Bağlantılar

kimlikTC kimlik numarası sorgulama
TC kimlik numarası 11 haneden oluşan bireysel numaralardır. Nüfus ve vatandaşlık işleri müdürlüğünün yıllardır uygulamaya geçirmeye çalıştığı Mernis sistemi sayesinde her Türkiye Cumhuriyeti vatandaşının kimliğinde bulunan numaradır. Bu uygulama ile ölmüş ve yaşayan her birey kayıt altına geçirilmiştir. Ülkemizdeki bütün vatandaşların kimliğinde TC kimlik numarasının yazması için 2000 yılında uygulamaya başlanmıştır. TC kimlik numaranızı bilmiyorsanız öğrenmek için tek yapmanız gereken www.tckimlik.nvi.gov.tr adresine girmeniz gerekmektedir.

Bu adrese giriş yaptıktan sonra karşınıza birçok işlem için menü çıkacaktır. TC kimlik numaranızı öğrenmek için nüfusa kayıt yeri ve kişi bilgisi ile TC kimlik numarası sorgulama butonuna tıklayınız. Karşınıza gelen sayfada sizden istenilen bilgileri girmeniz gerekmektedir. Bu bilgiler şunlardır; Adınız, soyadınız, baba adınız, anne adınız, doğum yılınız, cinsiyetiniz, nüfusa kayıtlı olduğunuz il, ilçe, cilt numarası, aile sıra numarası, birey sıra numarasıdır. Sizden istenilen bu bilgilerin hepsini eksiksiz olarak girin ve ekranda yazan doğrulama kodunu  yazdıktan sonra sorgula butonuna basınız. İşlemleri bitirdiğiniz takdir de size TC kimlik numaranızı sistem gösterecektir.

Bütün bu işlemlerle sürekli uğraşmamak için en kısa zamanda nüfus kimliğinize TC kimlik numaranızı yazdırmalısınız. Artık bilinmesi gerekir ki TC kimlik numarası olmayan nüfus kağıtları geçersiz sayılmaktadır ve hiçbir işlem yapılmamaktadır. Günümüzde artık yapılması gereken resmi işlerin hepsi TC kimlik numarası sayesinde yapılmaktadır.

Bir önceki yazımız olan SSK SİGORTA SORGULAMA'NIN YENİ ADRESİ başlıklı makalemizde sigiorta sorgulama, ssk sigorta sorgulama ve ssk sorgulama hakkında bilgiler verilmektedir.

Son Yapılan Aramalar:

 • sgk sorgulama t c kimlik numarası ile sorgulama
 • ssk tc kimlik no sorgulama
 • ssk sorgulama t c kimlik numarası ile sorgulama
 • tc kimlik no ile ssk sorgulama
 • ssk gün sorgulama tc kimlik no
 • ssk sorgulama t c kimlik numarası ile gün sorgulama
 • tc kimlik numarasıyla ssk sorgulama
 • ssk tc kimlik no ile sorgulama
 • tc kimlik no ile ssk sorgulama hizmet dökümü
 • tc numarasıyla ssk sorgulama

Sponsorlu BağlantılarSponsorlu Bağlantılar

Sorularınızı Buradan Sorabilirsiniz:

*

10 Soru Cevaplanmış

 1. ahmet potçu diyor ki:

  ssk çalıştığım gün sayımı öğrenmek istiyorum

 2. alparslan gökdemir diyor ki:

  SSK GÜN SAYIMI ÖGRENMEK İSTİYORUM

 3. mustafa özdemir diyor ki:

  primim ödeniyormu

 4. hasan hüseyin öcal diyor ki:

  rapor parasının yatıp yatmadıgını ögrenmek istiyorum

 5. cafer öney diyor ki:

  sgk primlerimi öğrenmek istiyorum teşekkürler

 6. Zübeyde diyor ki:

  ssk gün sayımı öğrenmek istiyorum

 7. filizözyolcu diyor ki:

  Adım Filiz Özyolcu, (TC 29837151860) Ankolizan Sponzolit hastasıyım, Hareket sıkıntısı ve dayanılmaz ağrılar nedeni ile Manisa CBÜ Tıp Fakultesi Hastanesinde yattım. Hastalığımın tedavisi için Romotoloji Bölüm başkanı, Prof Dr.Timur Pırıldar Hoca, İğne tedavisi olmam gerektiğini belirtti, fakat bu tedavinin yapılabilmesi için bünyemde herhangi bir sorunun olmaması gerektiğini belirtti, bu konu ile ilgili gerekli tetkikler yapıldı ve bünyemde safra kesesinde taş ve lenf bezi (trioit) sorunu olduğu tesbit edildi ve ikisinden Ameliyat oldum fakat trioit bezleri alınırken ses tellerine yakın olması sebebi ile 2 nodul alınamadı ve bu noduller yapılan nükleer kontroller sonrasında kanser tehlikesi nedeni ile İzmir Ege Üniversitesi Hastesi Nükler Tıp Merkezinde 3 günlük tecritli ve yatışlı Atom seansı verildi bu seanslardan sonra mı yoksa kullandığım kortizon ve tirioit ilaçlarındanmıdır böbreklerimde ve eklemlerimde şiddetli ağrılar ve halsizlik sol gözümde görme bozukluğu nedeni ile yapmakta olduğum kendi işimi yapamaz duruma geldim. bu nedenle manisa sgk müdürlüğüne malül emeklisi baş vurusu yaptım, Ssk+Bağkur toplam 6218 gün ile 520 tl ile erken emekli oldum hak mağduruyum gereğinin yapılarak mağduruyetimin giderilmesi hususunu saygılarımla arz ederim.

 8. lokman demir diyor ki:

  Kaç günum olmuş

 9. aynur aksızoğlu diyor ki:

  01 11 89 ssk girişlim 2502 gün sayım var ne zaman emekli olabilirim?