Bulunduğunuz Sayfa: Anasayfa » Genel » Yeşil Kart Kalkıyor mu?

Sponsorlu Bağlantılar

sgk sorgulamaÜlkemizde sağlık sigortasıyla hizmetten yararlanan yeteri kadar adaletli bir şekilde yapılmayı hedeflenmiştir. Çalışanların sosyal güvenlik kurumlarına kayıt olmaları halinde prim ödemelerini sağlıyor. Eğer hiçbir sosyal güvenlikten yararlanamıyorsa vatandaş yeşil karttan faydalanıyor. Bunun için artık yeşil kart herkese verilmemeye başlanmış bulunmaktadır. Her ne kadar istenilen belgeler gelmese de bu kurum tamamen suiistimal edilmektedir. Bunun içinde artık yeni kanunda değişikliğe gidilmektedir.

Bu durum aslında milyonlarca kişiyi ilgilendirmektedir, yeşil kart üzerinden insanların yolsuzluk yaptıkları için devlete zarar boyutuna kadar geldiğinden ötürü bu olay gelmiştir. Ancak bu uygulama 2012 yılında yürürlüğe girdi. Azda olsa artık herkes belli bir ücret karşılığı sağlık hizmeti alabilmesi için ücret ödemek zorundadır. Her aileye gelir testi yapıldıktan sonra düşen net asgari gelirin üçte birinin hesabını yapmaktadırlar. Buna göre yeşil kart ihtiyacı var mı yok mu ona göre şekillenmektedir.

Bir önceki yazımız olan MUHTAÇ AYLIĞI | YAŞLILIK AYLIĞI | 65 YAŞ ÜZERİ YAŞLI AYLIĞI SORGULAMA başlıklı makalemizde 65 yaş üzeri yaşlılık aylığı sorgulama, muhtaç aylığı sorgulama ve yaşlılık aylığı sorgulama hakkında bilgiler verilmektedir.

Sponsorlu Bağlantılar

Sponsorlu Bağlantılar

Sorularınızı Buradan Sorabilirsiniz:

*