Bulunduğunuz Sayfa: Anasayfa » Emekli, Genel » Yüksek emekli maaşının formülü ne ?

Sponsorlu Bağlantılar

emekli-maaşıYüksek emekli maaşının formülü ne ?

Emekli okuyucularımızın çoğu bizlere bu soruyu sormakta, bizlerde bu soruyu her yapılan kesintiler nedeni ile düşen emekli maaşlarının en azından bu kesintiler sebebi ile normal karşılamaktayız. Daha önceleri  bir emekli emekli olduğunda çalıştığı işten aldığı ücretten daha fazla emekli maaşı almaktaydı. Çünkü ödemeler buna göre yapılmakta idi ve bu maaş ile çok iyi bir şekilde 4 çocuğa bile bakabilirdi. Fakat günümüzde bir emekli bırakın çocuk bakmayı kendini bile bu maaş ile zor geçindirmekte.

Tabi sadece emekli,dul maaşı ile hala günümüzde 3-4 çocuk bakan eli öpülesi emekliler bulunmakta fakat normal yaşam standartlarının çok çok altında yaşayıp binbir türlü çile çekerek bunları gerçekleştiriyorlar. Ana konumuza gelicek olur isek, ana konumuz yüksek emeli maaşının veya emekli maaşını yükseltmenin formülü neydi.  Bu şekilde kullanılacak bir çok hile hurda mevcut üstelik bunlar yasalda.

Hatta bunlara yasal boşluk denmekte. Eğer boğazınızdan haram lokma geçmesini göze alabiliyor iseniz  daha önceleri ssk uzmanı Ali Tezel’in açıklamış olduğu emekli maaşını yaklaşık %40 kadar arttıran bir yol bulunmakta. Bu yol sadece 1 gün çalışmanız ile maaşını %40 a çıkıyor. Görüş ve önerilerinizi veya anlayamadığınız noktaları aşağıdaki yorum bölümünü kullanarak uzmanlarımıza sorabilirsiniz. Ssk uzmanlarımız sorularını sıra geldiğinde çözüme kavuşturmaya çalışacaklar

Bir önceki yazımız olan Bağkur Soru ve cevaplar başlıklı makalemizde bağkur borç sorgulama, bağkur emeklilik ve bağkur intibka zammı hakkında bilgiler verilmektedir.

Sponsorlu Bağlantılar





Sponsorlu Bağlantılar

Sorularınızı Buradan Sorabilirsiniz:

*

2 Soru Cevaplanmış

  1. mehmet yıldız dedi ki:

    merhaba ben 01 12 2012 de ssk dan emekli oldum.fakat önceki emekliler 900 950tl mağaş alırken ben ek ücretle beraber 817tl. mağaş alıyorum.bunun nedeni nedir.birde mağaşların yüzde 40 arttırıldığını okudum.bu konuyla ilgili bilgilendirmenizi rica ediyorum.saygılarımla.

  2. ercüment kocabaş dedi ki:

    “Hatta bunlara yasal boşluk denmekte. Eğer boğazınızdan haram lokma geçmesini göze alabiliyor iseniz daha önceleri ssk uzmanı Ali Tezel’in açıklamış olduğu emekli maaşını yaklaşık %40 kadar arttıran bir yol bulunmakta. Bu yol sadece 1 gün çalışmanız ile maaşını %40 a çıkıyor.”

    yukarıdaki yazınızda belirttiğiniz gibi bunu nasıl yapabiliriz.