Bulunduğunuz Sayfa: Anasayfa » Genel » ZORUNLU DEPREM SİGORTASI

Sponsorlu Bağlantılar


Zorunlu Deprem Sigortası Zorunluluğu

Zorunlu Deprem SigortasıMeclis kurumun da görüşülüp Afet sigortaları kanununa göre, deprem sigortası yaptırmayan kişiler, deprem konut yardımlarından ve konut kredisinden yararlanamayacaklar. Bunun yanında zorunlu deprem sigortası olmayan konutlara elektrik ve su iletiminin de yapılmayacağının haberini verdi.


Zorunlu Deprem Sigortasın da Yaptırımlar Artıyor

Zorunlu deprem sigortasın da yeni düzenlemelere göre deprem sigortası yaptırmayan konutlar, elektrik, su doğalgaz gibi abonelik işlemlerini gerçekleştiremeyecek.  Bu kanunun Ağustos 2012 tarihinden itibaren geçerliği olacağı bildirildi.

Bu güne kadar sadece tapu işlemlerin de deprem sigortası aranırken, yeni gelen yasa ile birlikte, su, doğalgaz ve elektrikte de deprem sigortası aranacak. Deprem sigortası yaptırmayanlar ise, herhangi bir deprem felaketinde devletin konutlarından yararlanamayacaklar.

Yazıcı, yeni oluşturulan yasa ile ilgili, tapu ve konut oturumları ile ilgili kontrol oturumları da yapılacağını söyledi. Bunun yanı sıra oluşturulan bu kontrol sistemlerinin, yasanın hayata geçirilmesi konusunda önemli bir etken olacağını söyledi.

Sponsorlu Bağlantılar

Sponsorlu Bağlantılar

Sorularınızı Buradan Sorabilirsiniz:

*